Kto sme
Všetky články
Vyberte sekciu
Vyberte sekciu
Programovanie

Náš scenár.

Overené postupy a tvorba webstránok v najvyššej kvalite idú u nás ruka v ruke.

Zoznámte sa so stručným prehľadom toho, ako pracujeme. Každý z vás je však originál a preto vždy prispôsobujeme proces konkrétnym očakávaniam vás a vašich zákazníkov.

Zistite viacarrow
bg

01Úvod

Zadanie & dokumentácia

Dobrý plán je základ úspechu. Pomôžeme vám so zadaním, aby nová webstránka na mieru splnila vaše očakávania a priniesla skutočné výsledky. Na to slúžia prototypy, use-case modely a priebežné validovanie procesov. Počas celého vývoja prinášame vlastné nápady a skúsenosti.

Úvod

Vaše zadanie

Vítame, keď má klient pripravené vlastné zadanie webstránky, ktoré nám pošle a to si dôkladne preštudujeme. Nemusí byť profesionálne, stačí aj svojpomocný stručný opis toho, čo od webu očakávate a čo by mal robiť.
Pomôcť si môžete aj našim online dotazníkom, kde sa zoznámite s možnosťami, ktoré ponúkame.

Úvod

Konzultácie

Náš tím s klientom konzultuje detaily projektu, otázky ohľadom logiky, dizajnu a funkcionalít.
Prichádzame aj s vlastnými nápadmi ako zadanie vylepšiť na základe nášho dlhoročného know-how pri tvorbe webu, aby aj ten váš išiel s dobou a priniesol čo najlepšie výsledky a profit.

Úvod

Projektová dokumentácia

Tvorba webstránky sa nezaobíde bez projektovej dokumentácie, kde sú rozpísané všetky funkcionality. U náročnejších projektov navrhujeme informačnú architektúru, flowcharty a business diagramy.
Pomocou nich si vieme priebežne validovať jednotlivé procesy a funkcie, aby nám nič neuniklo. Pri project leade zas využívame metodiky ako Kanban a SCRUM.

Úvod

Cenová ponuka

Po vzájomnej dohode sa podpíše Zmluva o dielo. Súčasťou je špecifikácia projektu na základe schválenej projektovej dokumentácie a licenčná zmluva.
V tomto bode oficiálne začína tvorba webu a všetkých potrebných súčastí.

bg

02Branding

Firemná identita

Firemná identita definuje vzťah značky so zákazníkmi. Patrí sem moderné logo, vizuálny štýl a spôsob komunikácie. Vďaka dizajn manuálu bude vaša prezentácia jednotná a odzrkadlí víziu firmy. To všetko navrhne náš tím kreatívcov a marketérov.

Branding

Stratégia brandu

(Re)definujeme spôsob, akým sa vaša značka prezentuje na trhu a komunikuje so zákazníkmi. Určíme súbor princípov, hodnôt a cieľov, ktoré definujú vás a vašu jedinečnú ponuku.
Takto vašej značke pomôžeme vytvoriť si silnú pozíciu v mysliach vašich zákazníkov a odlíšiť sa od konkurencie.

Branding

Tvorba loga

Na základe cieľovej skupiny zákazníkov a hodnôt firmy sa navrhne jeden či viac variant profesionálneho logotypu.
Vytvorenie loga sa začína konceptami, stanovením farebnosti, typografie a symbolu (glyph/logo mark). Z vybraného variantu skompletizujeme finálnu verziu.

Branding

Logomanuál

Z nového loga sa spracuje logomanuál. Je to súbor pravidiel, ktoré určujú, ako sa má používať logo firmy alebo organizácie.
Logomanuál obsahuje informácie o farbách, typografií, veľkostiach, vzdialenostiach a ďalších aspektoch loga pre jeho vhodné používanie, ako aj čoho sa vyvarovať.

Branding

Dizajn manuál

Design manual alebo inak aj corporate identity manual obsahuje pravidlá a pokyny pre používanie loga, obrázkov a ďalších grafických prvkov.
Cieľom je zaistiť konzistentnosť a profesionálny vzhľad všetkých komunikačných materiálov spoločnosti, od vizitiek, cez hlavičkové papiery, bannery na sociálne siete, polepy, až po billboardy.

Frontend

Tvorba grafických materiálov

Samotná tvorba finálnej grafiky, jej zalamovanie pre DTP a tlač materiálov, či už ide o letáky, brožúry, katalógy a pod., kompletizuje doterajšie úsilie predošlých krokov.
Vieme zabezpečiť dodanie týchto médií priamo do vašej spoločnosti a môžete ich ihneď začať používať na marketingové účely.

bg

03UX & Webový dizajn

Tvorba webdizajnu

Dobrý web design na mieru pomáha vytvárať dôveru, zvyšovať konverzie a odlišovať sa od konkurencie. Navrhneme rozloženie webstránok, aby plnili ciele, ktoré chcete dosahovať - predaje, registrácie či nové leady. Túto intuitívnu kostru spracujeme na atraktívny moderný webdizajn.

UX & Webový dizajn

UX analýza

Zistíme, ako používatelia interagujú s vašim produktom či službou. Cieľom UX analýzy je identifikovať silné a slabé stránky webdizajnu, odhaliť potenciálne problémy a príležitosti na zlepšenie.
Navrhujeme riešenia, ktoré zvýšia používateľskú spokojnosť a zároveň vaše výsledky (zisk z konverzií). Viac o našom UX procese sa dočítate tu.

UX & Webový dizajn

Tvorba wireframov

Po analýze začíname vytvárať klikateľné prototypy/wireframes vo vysokej vernosti (high fidelity).
Využívame postupy Design thinking, Human centered design approach a UX Agile methodology s dôrazom na užívateľské testovanie a SCRUM.

UX & Webový dizajn

Lead design

Po schválení wireframov zo strany klienta kreslíme “naostro” samotný web dizajn. Využívame pri tom software ako Figma, Photoshop CC, Sketch app a Adobe XD.
Začíname hlavnou stránkou (Home page lead design) a pokračujeme všetkými potrebnými podstránkami a UI elementami do posledného detailu a na pixel presne.

UX & Webový dizajn

Responzívny web

Samozrejmosťou je plne responzívna verzia. Bez toho sa tvorba webových stránok už nezaobíde. Precízne a na mieru navrhujeme jednotlivé breakpointy pre rôzne rozlíšenia.
Väčšina projektov vychádza z metodiky Mobile first, kde primárne navrhujeme mobilnú verziu pre čo najlepšiu použiteľnosť a intuitívnosť.

UX & Webový dizajn

UI kit a Effect kit

Na záver vieme spracovať aj kompletný UI kit so všetkými potrebnými komponentmi ako sú tlačidlá, formuláre, ikony, navigačné prvky atď.
Súčasťou je aj návrh animácií (Principle UI animation) a interaction design pre celý projekt vrátane tranzícií. Pomáha dosiahnuť konzistentný dynamický vizuálny štýl celého projektu.

bg

04Web development

Programovanie webu

Táto etapa zahŕňa programovanie jednotlivých súčastí webu rozdelené do niekoľkých krokov, ktoré sa môžu líšiť podľa typu a zložitosti projektu. Či už jednoduchá firemná stránka, prepracovaný eshop na mieru, alebo komplexný portál či appka, vždy kladieme dôraz na 100% funkčnosť.

Web development

Kódovanie front-endu

Je to proces tvorby užívateľského rozhrania webovej stránky alebo aplikácie. Naši kóderi používajú jazyky ako HTML, CSS a JavaScript (React, Angular, Vue) na definovanie štruktúry, štýlu a funkcionality webových stránok.
Samozrejmosťou je precízna responzívnosť na mobilných zariadeniach. Nakódovanú šablónu si spoločne s klientom prezrieme v prototype, aby sme si overili, že sedí s webovým dizajnom.

Web development

Programovanie back-endu

V tejto etape vytvárame a spravujeme celú logiku funkcií, ktoré bežia na serveri. Je to teda “jadro” systému a zabezpečuje komunikáciu medzi front-endom a databázami.
Používame programovacie jazyky ako PHP, Java, Node.js a ďalšie. Pri jednoduchých projektoch vytvárame Wordpress web s úpravami na mieru. Eshop na mieru tvoríme buď v PHP alebo pomocou Woocommerce.

Web development

Tvorba administrácie

Administrácia webu slúži na upravovanie obsahu, textov, obrázkov, produktov do eshopu, registrácií a pod., aby si klienti vedeli sami pohodlne a rýchlo prispôsobiť nový web podľa vlastných predstáv, v intuitívnom administračnom rozhraní.
Obsahuje tiež obvykle rôzne ďalšie užitočné technické nastavenia od SEO, cez užívateľské role, až po automatické importy/exporty údajov na jeden klik.

Web development

Debugging

Priebežne zisťujeme, či nová webstránka funguje správne a či neobsahuje chyby. Debugging sa môže robiť manuálne alebo pomocou nástrojov, ktoré automatizujú niektoré kroky.
Zahŕňa napríklad kontrolu syntaxe kódu, testovanie funkčnosti odkazov, overovanie kompatibility s rôznymi prehliadačmi a zariadeniami, sledovanie výkonu a bezpečnosti stránky a hľadanie možných riešení problémov.

Frontend

Testing & QA

Vďaka testerom v každej jednej etape garantujeme bezchybnú funkčnosť za všetkých okolností. Nenechávame nič na náhodu.
Dodržiavame najvyššie štandardy, aby sme včas identifikovali a odstránili nedostatky v procesoch alebo výstupoch. Len tak môže byť tvorba web stránky efektívna a spoľahlivá.

bg

05Optimalizácia

SEO & Analytické nástroje

Rýchlosť, spoľahlivosť, bezpečnosť - tri piliere, bez ktorých moderná webstránka neuspeje. Preto všetky procesy “za obrazovkou” optimalizujeme na maximum. Samozrejmé je SEO, aby ste boli vysoko v Google vyhľadávaní. Väčšia návštevnosť vám privedie viac zákazníkov.

Optimalizácia

Pre prehliadače

Zabezpečuje, že webstránka sa správne zobrazuje a funguje na rôznych zariadeniach, operačných systémoch a prehliadačoch.
Cieľom tejto optimalizácie je poskytnúť používateľom príjemný a jednotný zážitok pri prezeraní web stránky, bez ohľadu na to, aký systém používajú.

Optimalizácia

Analytické nástroje

Nasadzujeme skripty aplikácií, ktoré slúžia na zhromažďovanie, spracovanie a prezentáciu údajov o návštevnosti a správaní používateľov na internetovej stránke.
Tieto nástroje pomáhajú majiteľom a správcom web stránok zlepšovať dizajn, obsah, funkčnosť a marketing svojich stránok. Medzi najpoužívanejšie patrí Google Analytics.

Optimalizácia

Onsite SEO

Ide o kombináciu techník a postupov, ktoré sa aplikujú na webovú stránku, aby bola lepšie optimalizovaná pre vyhľadávače, akým je napr. Google.
Cieľom onsite SEO je zlepšiť viditeľnosť, relevanciu a použiteľnosť stránky pre vyhľadávače a návštevníkov.

Optimalizácia

Pokročilé SEO

V tejto etape robíme prieskum trhu a konkurencie, vyberáme relevantné kľúčové slová, vyľaďujeme stratégiu obsahu a zabezpečujeme interné a externé odkazy (backlinky).
Podstatnou súčasťou je aj vytváranie kvalitného a jedinečného obsahu, ktorý je užitočný, zaujímavý a prispôsobený cieľovej skupine. Toto všetko zásadne prispieva k vysokej pozícii vašej stránky na Googli.

Optimalizácia

Google Ads

Vytvárame, spravujeme a pravidelne reportujeme Google Ads kampane našim klientom. Tým im pomáhame dosiahnuť ciele, ako je zvýšenie návštevnosti, konverzií alebo povedomia o značke.
Pravidelná optimalizácia výkonu reklamných kampaní prináša výborné výsledky v podobe vysokej návštevnosti a zisku z nových zákaziek, predaných produktov a i.

bg

06Finále

Prvoradí ste vy. Odovzdaním sa naša práca zďaleka nekončí. Projekt priebežne sledujeme, meriame efektívnosť a upravujeme ho.

Finále

Testing na strane klienta

S klientom si finálne prejdeme celý projekt, vyskúša a otestuje si všetky funkcionality na jeho strane. Súčasťou je aj zaškolenie do používania administrácie a zodpovedanie akýchkoľvek otázok.
V tejto fáze si klienti obvykle nahrávajú cez administráciu vlastné finálne texty, obrázky, produkty a pod., ktoré budú na ostrej verzii webu. S tvorbou obsahov vieme taktiež pomôcť.

Finále

Fakturácia

Po finálnom otestovaní, keď už nie sú zo strany klienta žiadne pripomienky, klient uhradí cenu projektu a začneme prípravu na migráciu webu na jeho server.

Finále

Nasadenie na server

Keď klient poskytne údaje k webovému hostingu, nahráme webstránku na jeho server a tam ju nakonfigurujeme a spustíme do ostrej prevádzky.
Pokiaľ by trebalo vybrať nového poskytovateľa, zaregistrovať domény a pod., vždy radi poradíme možnosti, s ktorými máme dobré skúsenosti.

Finále

Dlhodobá analytika

Spustením web stránky do ostrej prevádzky naša práca nekončí. Priebežne sledujeme správanie návštevníkov webu a na základe analýz správania používateľov (Google Analytics, Hotjar, Mouseflow, atď.) navrhujeme upgrady, ktoré prinášajú výsledky a zlepšujú obchodný výkon stránky v čase.

Finále

Pravidelný servis

Funkčnosť dohodnutých súčastí webu zabezpečujeme na dennej báze. Pokiaľ si klienti želajú pravidelný servis, kontinuálne kontrolujeme zálohovanie, bezpečnosť, rýchlosť a optimalizácie webu a pravidelne posielame reporty.
V prípade Wordpress webov vykonávame aj aktualizáciu WP, pluginov a kontrolu, či všetko prebehlo v poriadku.

Ďalšía kategória

UX princípy