Kto sme
Všetky články
Vyberte sekciu
Vyberte sekciu
Programovanie

Pravidelný servis
a údržba vašich webov

Profesionálna správa webstránok bez starostí

Využite náš servis a svoj čas venujte podnikaniu. Či už máte WordPress web, iné CMS alebo web na mieru, postaráme sa o jeho hladký chod a spoľahlivosť.

Zistite viacarrow
icon

Maximálna spoľahlivosť

Už žiadne starosti s vašim webom. Vyriešime väčšinu problémov skôr ako vôbec vzniknú.

icon

Expresne rýchle programovanie

Nemusíte dlho čakať na zapracovanie opráv, máme pre vás vyhradený čas vždy.

icon

Ušetrite kopu peňazí

Za pár eur mesačne za pravidelný servis sa vyhnete nákladným opravám problémov, ktoré by vznikli, nehovoriac o ušlom zisku kvôli nefunkčnosti webu.

Zistite viacarrow

Čo všetko náš servis zahŕňa?

Naša pravidelná údržba zahŕňa nasledovné položky, aby vaše weby vždy šlapali ako hodinky.

icon

Kompletná kontrola stavu webu

Kontrola chybových hlášok, analýza záznamov v debugovacom systéme, stav jadra, pluginov, bezpečnosti, rýchlosti webu a i.

icon

Analýza a aktualizácia pluginov

Pluginy, ktoré treba aktualizovať sa postupne updatujú, pričom sa kontroluje vzájomná kompatibilita, prípadne sa hľadajú alternatívy.

icon

Kontrola zabezpečenia webu

Overujeme zabezpečenie, scannujeme web na malware, aktuálnosť bezpečnostných certifikátov a i.

icon

Aktualizácia WordPress jadra

Samotné jadro CMS WordPress je potrebné pravidelne aktualizovať kvôli bezpečnosti a novým funkciám. Tie, pokiaľ sú vhodné, konfigurujeme tak, aby sa dali ihneď na webe využívať ich prínosy.

icon

Oprava chýb a problémov

Fixovanie prípadných chýb a problémov, ktoré sa vyskytli na stránke vďaka novým verziám, update PHP alebo kvôli externým službám.

icon

Optimalizácia rýchlosti webu

Kontrola rýchlosti webovej stránky a jej načítavania, kompresia obrázkov, porovnanie page speed a kroky pre jej optimalizáciu do “zelených čísel”.

icon

Kompatibilita po aktualizáciách

Kontrola po aktualizáciách z hľadiska správnej funkčnosti a kompatibility jednotlivých pluginov. Fixovanie jednotlivých pluginov v prípade potreby.

icon

Testovanie a optimalizácia

Kontrola a prispôsobenie pre novšie verzie prehliadačov a zariadenia + responzívne zobrazovanie.

icon

Zálohovanie webu a databáz

Kontrola zálohovania webovej stránky a obnovovanie záloh v prípade potreby.

Často kladené otázky

Máte ďalšie otázky? Kontaktujte nás a radi vám ich zodpovieme

Je pravidelný servis WordPress stránok nutný?

Áno, je skôr či neskôr nutný, ale nie je vyslovene povinný. Web dokáže nejakú dobu fungovať aj bez neho, ale skôr či neskôr sa obvykle objaví nejaký problém. Na internete čelia webstránky mnohým úskaliam. S webom je to podobné ako s autom, ktoré treba pravidelne servisovať, aby išlo všetko tak ako má, či už ide o pravidelnú výmenu oleja, servisnú prehliadku, či dofúkanie pneumatík. Keď nie je redakčný systém WordPress pravidelne aktualizovaný, vrátane jeho modulov, stáva sa obeťou hackerov, automatických botov, ktoré napádajú WordPress stránky, vírusov, malwaru a pod. Tiež sa rýchlosť webu vďaka zanedbanej optimalizácii spomaľuje, môžu klesať pozície vo vyhľadávačoch, SEO skóre alebo jednotlivé funkcie webu prestávajú fungovať kvôli zastaraným modulom a pluginom.

Je lepšia údržba WordPress každý mesiac alebo stačí sem tam?

Pravidelné aktualizácie a kontroly odporúčame mať zabezpečené raz mesačne. Za ten mesiac sa nemusí toho veľa prihodiť ale aj môže. Pričom napr. po viacerých mesiacoch či polroku nechania WordPress webu “len tak” je šanca, že niečo nebude fungovať optimálne pomerne veľká. Opravovať a “hasiť” akútne problémy so zavírovaním, nekompatibilnými pluginmi, zastaraným jadrom CMS WordPress a pod. si potom vyžaduje oveľa zložitejšie riešenia a je koniec koncov výrazne drahšie, ako udržiavanie WP webu vo fit kondícii.

Ako zistím čo sa na našom webe robilo?

Raz mesačne posielame našim klientom pravidelné reporty servisných úkonov, kde rozpíšeme čo sa na webe robilo, ako to dopadlo ako aj postrehy na ktoré sme prišli, čo by bolo vhodné ďalej riešiť, vylepšiť alebo zmeniť, aby web išiel s dobou, či po technickej alebo dizajnovej a UX stránke. Keď to nevyčerpané hodiny dovolia, vieme v rámci ceny servisu zapracovať zdarma aj menšie zmeny a úpravy po dohode.

Čo sa môže prihodiť keď nebudem servis vôbec riešiť?

Nejakú dobu sa nemusí udiať nič citeľné, ale veľakrát sme videli zanedbané weby, kde sa klienti, a zväčša cudzí ozvali, že zrazu je na ich stránke nevhodný obsah, porno, reklamy, cudzie bannery, prekliky na iné zahraničné weby a pod., alebo im nefunguje odosielanie mailov, formulára, nejde sa im prihlásiť a pod. Samozrejme, ich pôvodný programátor sa neozýva alebo nemá čas a potrebujú rýchlo, ideálne asap riešiť túto kalamitu. Nebolo ľahšie zaplatiť pár eur mesačne a mať jednoducho pokoj a popritom zároveň web postupne posúvať na lepšiu úroveň?

Servisujete aj iné typy webov ako stránky WordPress?

Áno. Tým, že programujeme vo väčšine programovacích jazykov a máme skúsenosti s rôznymi CMS, poskytujeme, okrem iného aj servis Prestashop, Drupal, Magento, Opencart, či webov na mieru v PHP, JAVA, Javascript, Python, .NET a pod. Každá platforma má svoje špecifiká a postupy, ktoré treba nasledovať a riziká, ktoré si všímať. Najviac však riešime servis WordPress a servis WooCommerce webov, pretože sú najrozšírenejšie.

Aké ďalšie služby poskytujete?

Vieme vám optimalizovať nový obsah na webe pre lepšie SEO výsledky, nastaviť onsite a offsite SEO, tvoriť nové texty a copywriting, spravovať reklamné kampane na Google Ads, redizajnovať kompletne váš web s dôrazom na kvalitné UX, programovať úpravy či kompletne nanovo celé projekty, pomôcť so zabezpečením webu, hostingom, nastavením mailov a veľa ďalšieho. Zoznam našich štandardných služieb nájdete v kategórii Služby.

Ozvite sa nám

O akú službu máte záujem
E-mail*
Vaša správa*
Pošlite správu

Pomôžeme vám so zadaním?

Zaujali vás naše služby? Pomôžte nám pochopiť vaše očakávania. Vyplňte online dotazník a ozveme sa vám späť s riešením.