Kto sme
Všetky články
Vyberte sekciu
Vyberte sekciu
Programovanie

Tvorba portálu Letenky za babku

Prípadová štúdia

Pre obľúbený cestovateľský portál s ponukou lacných leteniek sme spracovali kompletný redizajn webu a nový branding.

Pri tomto projekte sme išli úplne od základov. Nové logo, vizuálna identita a branding, UX analýza, webový design a programovanie webstránky na mieru. Všetko toto dokopy muselo fungovať ako celok.

Čo sme robili

  • ux & web designux & web design
  • kódovanie front-endu (bootstrap)kódovanie front-endu (bootstrap)
  • programovanie (php + javascript)programovanie (php + javascript)
  • logo & brandinglogo & brandinglogo & branding

Profesionálny web nevznikne sám od seba

Tvorba webu založenom na novej brand identite si vyžaduje profesionálny prístup.

1

Uchopenie projektu

Od klienta sme dostali zadanie s cieľom vytvoriť moderný web na mieru a intuitívny UX dizajn. Zároveň sme navrhli nové logo a brand, ktorý mal byť ľahko zapamätateľný a dôveryhodný.Najskôr sme si s klientom prešli všetky požiadavky, aby sme pochopili jeho očakávania a spracovali projektovú dokumentáciu, ktorá by ich reálne naplnila.

2

Návrh riešenia

Cieľ bol vytvoriť portál, ktorý budú používatelia vyhľadávať vždy, keď sa niekam rozhodnú vycestovať za výhodné peniaze. Kľúčovým bolo vytvoriť prehľadný webdizajn, v ktorom okamžite nájdu čo práve hľadajú a najlepšia technologická úroveň funkcií, rýchlosti a SEO. V rámci úzkej spolupráce sme s klientom diskutovali, ako tieto plány zrealizovať.

3

Priebeh vývoja

Dizajnér mal voľnú ruku, popustil uzdu kreativite a vytvoril originálny štýl/moodboard. Ďalej sa navrhli varianty loga a celá korporátna identita. Po schválení sme sa pustili do wireframov (rozloženia stránok) a finálneho webdizajnu. Pravidelne sme klientovi prezentovali výstupy a diskutovali o nich. Projekt sme finálne zverili do rúk našich programátorov.

4

Úspešný výsledok

Pred samotným spustením web optimalizujeme pre prehliadače, responzívnosť a SEO, pre čo najlepšie pozície na Googli. Odovzdaním webu spolupráca s klientom nekončí a projekt vylepšujeme ďalej. Sledujeme správanie návštevníkov cez Hotjar a Google Analytics a na základe získaných dát klientom radíme ako zvýšiť ich tržby.

Tvorba brandu

Predpokladom plnohodnotnej firemnej identity je pochopenie projektu a jeho zámeru. Návrh loga prichádza potom.

Po konzultáciách s klientom sme pripravili zrozumiteľné firemné princípy, ktoré by mal projekt prezentovať. Následne sme odkomunikovali základné piliere toho, ako sa odlíšiť od konkurencie a cez nový branding značky ukázať jedinečnú esenciu firmy.

Tmavý šafrán
Rubínová
Payne-ová šedá

Foco Bold Italic

Bol vytvorený v 1991 v Londýne a spadá pod Dalton Maag Ltd., ktorí vytvárajú fonty pre typografický dizajn, web fonty, a to jednak pre korporátnych klientov ale aj brandingové agentúry. Svoj skill obsluhovať aj globálnych klientov dokázali aj tým, že font podporuje vyše 50 jazykov, využívaním latinky, prispôsobenej o prídavky pre dané jazyky v štandarde OpenType. Celá séria písiem je navrhovaná na mieru, tvoriac exkluzívnu typografickú rodinu.

Font example

Webový dizajn na mieru

Profesionálny portál sa bez neho nezaobíde.

Letenky za babku je stelesnením jednoduchého, no sofistikovaného a nadčasového portálu. Návštevníci sa v ňom dokážu intuitívne orientovať, čomu napomáha kvalitný UX dizajn webu. Aj vďaka tomu ho pravidelne navštevujú všetci, ktorí hľadajú výhodné letenky a ubytovania.

Viac podstránok

Mobilná verzia

Väčšina návštevníkov webstránky prichádza cez mobily. Myslíme na to.

Vytvoriť responzívny web do posledného detailu je kľúčové, pretože určuje, či bude UX (user experience) pre návštevníkov jednoducho použiteľné. Pri projektoch vždy dbáme, aby boli prehľadné a intuitívne na smartfónoch (mobile first), tabletoch a ďalších rozlíšeniach.

Aj vďaka tomu sa zvyšuje šanca, že sa z návštevníkov stanú zákazníci, využijú služby, zakúpia produkt či vykonajú inú požadovanú akciu bez akýchkoľvek prekážok. Toto by mala byť priorita každého, kto má vlastný portál a chce, aby mu prinášal čo najväčší zisk.

Ďalší projekt

Lokall