Kto sme
Všetky články
Vyberte sekciu
Vyberte sekciu
Programovanie

Tvorba portálu Akostavat

Prípadová štúdia

Profesionálna webstránka so všetkým pre stavebníctvo na jednom mieste. Niečo čo na Slovensku dlho chýbalo.

Pre klienta sme vytvorili všetko od návrhu UX, wireframy až po webový dizajn portálu. Web návštevníkom prináša hodnotný obsah a novinky zo sveta stavebníctva a združuje stavebníkov.

Čo sme robili

  • UX analýzaUX analýza
  • Tvorba wireframovTvorba wireframov
  • Webový designWebový design

Profesionálny web nevznikne sám od seba

Vytvorenie web stránky na najvyššej úrovni si vyžaduje profesionálny prístup.

1

Uchopenie projektu

Našou úlohou bolo navrhnúť UX a moderný webový dizajn, ktorý pomôže tomuto portálu budovať dôveru a nasmeruje návštevníkov k požadovanej akcii. To bol kľúčový cieľ, na ktorý sme sa zamerali. Najskôr sme si s klientom prešli všetky požiadavky, aby sme pochopili jeho očakávania a spracovali projektovú dokumentáciu, ktorá by ich reálne naplnila.

2

Návrh riešenia

Úloha bola jasná. Vytvoriť minimalistický a prehľadný dizajn web stránky, v ktorom sa návštevník rýchlo zorientuje a okamžite nájde to, čo práve potrebuje. Cieľom bol skvelý používateľský zážitok, aby sme znížili bounce rate (mieru odchodov) a zvýšili konverzie. V rámci úzkej spolupráce sme s klientom diskutovali, ako tieto plány zrealizovať.

3

Priebeh vývoja

Dizajnér mal voľnú ruku, popustil uzdu kreativite a vytvoril originálny štýl/moodboard. Pri projektoch sa často navrhuje aj korporátna identita. Po schválení sme sa pustili do wireframov (rozloženia stránok) a finálneho webdizajnu. Pravidelne sme klientovi prezentovali výstupy a diskutovali o nich. Výsledkom bol perfektne odladený moderný UX webový dizajn.

4

Úspešný výsledok

Pred samotným spustením web optimalizujeme pre prehliadače, responzívnosť a SEO, pre čo najlepšie pozície na Googli. Odovzdaním webu spolupráca s klientom nekončí a projekt vylepšujeme ďalej. Sledujeme správanie návštevníkov cez Hotjar a Google Analytics a na základe získaných dát klientom radíme ako zvýšiť ich tržby.

Webový dizajn na mieru

Profesionálny portál sa bez neho nezaobíde.

Prepracované UX, high-fidelity wireframy a webový dizajn na mieru pre portál Ako stavať obsahujú všetko, čo by mal moderný a nadčasový projekt obsahovať, keď chce, aby sa do neho návštevníci opakovane vracali. Perfektná responzívnosť a mobile first prístup sú už len čerešničkou na torte.

Viac podstránok

Mobilná verzia

Väčšina návštevníkov webstránky prichádza cez mobily. Myslíme na to.

Vytvoriť responzívny web do posledného detailu je kľúčové, pretože určuje, či bude UX (user experience) pre návštevníkov jednoducho použiteľné. Pri projektoch vždy dbáme, aby boli prehľadné a intuitívne na smartfónoch (mobile first), tabletoch a ďalších rozlíšeniach.

Aj vďaka tomu sa zvyšuje šanca, že sa z návštevníkov stanú zákazníci, využijú služby, zakúpia produkt či vykonajú inú požadovanú akciu bez akýchkoľvek prekážok. Toto by mala byť priorita každého, kto má vlastný portál a chce, aby mu prinášal čo najväčší zisk.

Ďalší projekt

Cliqdate