Kto sme
Všetky články
Vyberte sekciu
Vyberte sekciu
Programovanie

Vývoj mobilnej aplikácie CliqDate

Prípadová štúdia

Od názvu, cez logo, UX dizajn, až po programovanie aplikácie a portálu pre prémiovú zoznamovaciu platformu.

Pre projekt CliqDate sme vymysleli názov brandu, logo, prepracovaný design vrátane mobilnej aplikácie a to všetko sme naprogramovali na mieru. Zoznámiť sa v online svete nebolo nikdy jednoduchšie

Čo sme robili

Vytvorenie aplikácie na mieru musí mať hlavu a pätu

Intuitívna a funkčná appka si vyžaduje profesionálny prístup.

1

Uchopenie projektu

Od klienta sme dostali zadanie na tvorbu zoznamovacej appky a portálu s moderným dizajnom, ktoré pomôžu mladým ľuďom spoznať nových priateľov alebo partnera. Najskôr sme si s klientom prešli všetky požiadavky, aby sme pochopili jeho očakávania a spracovali projektovú dokumentáciu, ktorá by ich reálne naplnila.

2

Návrh riešenia

Cieľom bola prémiová aplikácia na mieru, v ktorej sa človek jednoducho zoznámi s novými ľuďmi a zároveň sa appka odlíši od fádnej konkurencie. Musí mať maximálne intuitívny dizajn, a zároveň najlepšiu technologickú úroveň funkcií, rýchlosti a SEO. V rámci úzkej spolupráce sme s klientom diskutovali, ako tieto plány zrealizovať.

3

Priebeh vývoja

Dizajnér mal voľnú ruku, popustil uzdu kreativite a vytvoril originálny štýl/moodboard. Ďalej sa vymyslel názov, logo a celá korporátna identita. Po schválení sme spraocvali wireframy (rozloženia stránok) a finálny dizajn aplikácie. Pravidelne sme klientovi prezentovali výstupy a diskutovali o nich. Projekt sme finálne zverili do rúk našich programátorov.

4

Úspešný výsledok

Pred samotným spustením appky optimalizujeme, vylaďujeme detailne responzívnosť a všetko finálne testujeme. Odovzdaním spolupráca s klientom nekončí a projekt vylepšujeme ďalej. Samozrejmosťou pre programovanie Android, iOS či multiplatformových appiek je spoľahlivý servis a optimalizácia, aby appky išli s dobou.

Tvorba brandu

Predpokladom plnohodnotnej firemnej identity je pochopenie projektu a jeho zámeru. Návrh loga prichádza potom.

Po konzultáciách s klientom sme pripravili zrozumiteľné firemné princípy, ktoré by mal projekt prezentovať. Následne sme odkomunikovali základné piliere toho, ako sa odlíšiť od konkurencie a cez nový branding značky ukázať jedinečnú esenciu firmy.

Rumelková červená
Lososová
Kávová

Dizajn aplikácie na mieru

Vytvorenie mobilnej aplikácie sa bez neho nezaobíde.

Svieži dizajn pre CliqDate obsahuje všetko, čo by mala moderná appka spĺňať. Nielen jedinečnosť a estetickosť, ale aj responzivita, intuitívne používateľské rozhranie, prehľadnosť a funkčnosť sú atribúty, ktoré používateľ očakáva od appky, ktorú bude pravidelne využívať.

Viac podstránok

Dizajn mobilnej aplikácie

Dokonalé UI a UX v každom jednom detaile.

Vytvoriť responzívnu appku do posledného detailu je kľúčové, pretože určuje, či bude UX (user experience) pre návštevníkov jednoducho použiteľné. Pri projektoch vždy dbáme, aby boli prehľadné a intuitívne na všetkých typoch smartfónov, tabletov a ďalších rozlíšeniach.

Aj vďaka tomu sa zvyšuje šanca, že sa z návštevníkov stanú zákazníci, využijú služby, zakúpia produkt či vykonajú inú požadovanú akciu bez akýchkoľvek prekážok. Toto by mala byť priorita každého, kto má vlastnú appku a chce, aby mu prinášala čo najväčší zisk.

Ďalší projekt

Letenky za babku