Kto sme
Všetky články
Vyberte sekciu
Vyberte sekciu
Programovanie

Tvorba portálu Lokall

Prípadová štúdia

Moderný štýlový portál s eshopom, ktorý spája kupujúcich a lokálnych výrobcov oblečenia, kozmetiky či potravín.

Nový koncept webovej platformy na mieru poskytuje zákazníkom množstvo výhod. Našou misiou bolo vytvoriť technicky pokročilú web aplikáciu v prívetivom a používateľsky nenáročnom prevedení.

Čo sme robili

  • UX & web designUX & web design
  • kódovanie front-endu (bootstrap)kódovanie front-endu (bootstrap)
  • programovanie (php + javascript)programovanie (php + javascript)

Profesionálny web nevznikne sám od seba

Tvorba web stránok na najvyššej úrovni si vyžaduje profesionálny prístup.

1

Uchopenie projektu

Webová stránka spájajúca eshop a portál v jednom, fungujúca ako platforma pre lokálnych výrobcov. Tí môžu ponúkať svoje handmade produkty a zároveň uľahčiť zákazníkom ich hľadanie. Najskôr sme si s klientom prešli všetky požiadavky, aby sme pochopili jeho očakávania a spracovali projektovú dokumentáciu, ktorá by ich reálne naplnila.

2

Návrh riešenia

Cieľ bol navrhnúť túto webovú stránku na mieru tak, aby sa v nej dokázali návštevníci veľmi rýchlo zorientovať. Vďaka intuitívnemu dizajnu webu musí byť už na prvý klik zrejmé ako funguje, a zároveň mať najlepšiu technologickú úroveň funkcií, rýchlosti a SEO. V rámci úzkej spolupráce sme s klientom diskutovali, ako tieto plány zrealizovať.

3

Priebeh vývoja

Dizajnér mal voľnú ruku, popustil uzdu kreativite a vytvoril originálny štýl/moodboard. Pri projektoch sa často navrhuje aj korporátna identita. Po schválení sme sa pustili do wireframov (rozloženia stránok) a finálneho webdizajnu. Pravidelne sme klientovi prezentovali výstupy a diskutovali o nich. Projekt sme finálne zverili do rúk našich programátorov.

4

Úspešný výsledok

Pred samotným spustením web optimalizujeme pre prehliadače, responzívnosť a SEO, pre čo najlepšie pozície na Googli. Odovzdaním webu spolupráca s klientom nekončí a projekt vylepšujeme ďalej. Sledujeme správanie návštevníkov cez Hotjar a Google Analytics a na základe získaných dát klientom radíme ako zvýšiť ich tržby.

Webový dizajn na
mieru

Profesionálny portál sa bez neho nezaobíde.

Svieži dizajn portálu Lokall obsahuje všetko, čo by mala moderná webstránka spĺňať. Nielen jedinečnosť a estetickosť, ale aj responzivita, intuitívne používateľské rozhranie, prehľadnosť a funkčnosť sú atribúty, ktoré návštevník očakáva od portálu, do ktorého sa bude pravidelne vracať.

Viac podstránok

Ďalší projekt

Zamestnam