Kto sme
Všetky články
Vyberte sekciu
Vyberte sekciu
Programovanie

Branding Inspirativni.cz

Prípadová štúdia

Návrh loga a firemná identita pre obľúbený český portál, ktorý čitateľom denne poskytuje blogy s rôznymi tipmi a inšpiráciami.

Kvalitne spracovaný branding rozpráva príbeh značky. Okrem toho, že vystihuje jej zámer a filozofiu, zviditeľňuje ju na trhu a robí ju ľahšie rozpoznateľnou. Klientovi sa náš grafický tím postaral o všetko potrebné.

Čo sme robili

Tvorba brandu ako sa patrí

1

Uchopenie projektu

Web Inspirativni.cz pôsobí na internete už 9 rokov a svojim čitateľom prináša dennú inšpiráciu z oblasti módy, bývania a životného štýlu. Klient nás oslovil s požiadavkou na vytvorenie sviežeho brandingu, ktorý by webu vdýchol nový život. Po úvodnej konzultácii sme sa pustili do práce.

2

Návrh riešenia

Cieľom bola tvorba firemnej identity, ktorá bude príťažlivá pre návštevníkov a nezapadne do šedého priemeru. Do toho spadá grafický návrh loga, brand book i výber farieb. S klientom sme si na stretnutiach odkomunikovali zadanie tak, aby projekt splnil jeho očakávania a bol s výsledkom spokojný.

3

Priebeh vývoja

Na stretnutiach sme odprezentovali niekoľko prvotných návrhov loga a diskutovali sme o nich. Klient si vybral jednu z verzií, ktorú sme ďalej rozpracovávali podľa jeho predstáv. Po niekoľkých kolách pripomienok sme dospeli k finálnej verzii, ku ktorej sme vytvorili kompletnú firemnú identitu.

4

Úspešný výsledok

Výsledkom bola jasne zadefinovaná vizuálna firemná identita, ktorá vystihuje zámer webu Inspirativni.cz. Profesionálny branding rozpráva príbeh a už na prvý pohľad padne návštevníkom do oka. Aj vďaka tomu si návštevníci web ľahko zapamätajú a to nepochybne prispieva k jeho úspechu.

Tvorba brandu

Predpokladom plnohodnotnej firemnej identity je pochopenie projektu a jeho zámeru. Návrh loga prichádza potom.

Po konzultáciách s klientom sme pripravili zrozumiteľné firemné princípy, ktoré by mal projekt prezentovať. Následne sme odkomunikovali základné piliere toho, ako sa odlíšiť od konkurencie a cez nový branding značky ukázať jedinečnú esenciu firmy.

Magentová
Čierna
Biela

Ubuntu

Spôsob, akým je použitá typografia v projekte, hovorí niekedy viac ako samotné slová.

Typ písma Ubuntu bol špeciálne vytvorený, aby doplnil známy Ubuntu štýl. Má súčasný dizajn a obsahuje symboly typické práve pre značku Ubuntu, ktorá predstavuje precízny, dôveryhodný a voľný prístup.

Font example

Ďalší projekt

Openmind