Kto sme
Všetky články
Vyberte sekciu
Vyberte sekciu
Programovanie

Tvorba mobilnej aplikácie Flipwork

Prípadová štúdia

Moderná appka a portál vrátane UX dizajnu, tvorby loga a kompletného brandingu.

Nová moderná platforma, ktorá spája uchádzačov o zamestnanie, ktorí si môžu intuitívne a prehľadne nájsť svoj vysnívaný job, a kde sa zároveň firmy môžu prezentovať na profesionálnej úrovni.

Čo sme robili

  • tvorba názvutvorba názvu
  • logo & brandinglogo & brandinglogo & branding
  • ux & app designux & app design
  • UI portálUI portál
  • UI mobilná aplikáciaUI mobilná aplikácia

Vývoj mobilnej aplikácie na mieru od A po Z

Intuitívna a funkčná appka si vyžaduje profesionálny prístup.

1

Uchopenie projektu

Klient nás oslovil s projektom, kde zadaním bol dizajn profesionálnej mobilnej aplikácie a portálu informujúci o dostupných pracovných ponukách na trhu, vrátane kompletného brandingu. Najskôr sme si s klientom prešli všetky požiadavky, aby sme pochopili jeho očakávania a spracovali projektovú dokumentáciu, ktorá by ich reálne naplnila.

2

Návrh riešenia

Cieľom bola mobilná aplikácia na mieru, v ktorej by sa vedeli uchádzači rýchlo zorientovať a firmy sa mohli prezentovať na úrovni. Vďaka intuitívnemu dizajnu musí byť už na prvý klik jasné ako funguje, a zároveň premyslieť do detailu všetky interakcie UI. V rámci úzkej spolupráce sme s klientom diskutovali, ako tieto plány zrealizovať.

3

Priebeh vývoja

Dizajnér mal voľnú ruku, popustil uzdu kreativite a vytvoril originálny štýl/moodboard. Ďalej sa vymyslel originálny názov, varianty loga a celá korporátna identita. Po schválení sme nakreslili wireframy (rozloženia stránok) a finálny dizajn aplikácie. Pravidelne sme klientovi prezentovali výstupy a diskutovali o nich.

4

Úspešný výsledok

Pred samotným spustením appky optimalizujeme, vylaďujeme detailne responzívnosť a všetko finálne testujeme. Odovzdaním spolupráca s klientom nekončí a projekt vylepšujeme ďalej. Samozrejmosťou pre programovanie Android, iOS či multiplatformových appiek je spoľahlivý servis a optimalizácia, aby appky išli s dobou.

Tvorba brandu

Predpokladom plnohodnotnej firemnej identity je pochopenie projektu a jeho zámeru. Návrh loga prichádza potom.

Po konzultáciách s klientom sme pripravili zrozumiteľné firemné princípy, ktoré by mal projekt prezentovať. Následne sme odkomunikovali základné piliere toho, ako sa odlíšiť od konkurencie a cez nový branding značky ukázať jedinečnú esenciu firmy.

Ultramarínová
Magenta
Malinová
Holubia šedá

Proxima Nova

Rodina písiem Proxima nova je kompletnou prerábkou písma Proxima Sans (1994). Pôvodných šesť písiem (tri rezy s kurzívami) bolo rozšírených na 48 plnohodnotných písiem typu OpenType.

Štylisticky písmo Proxima Nova vypĺňa medzeru medzi písmami ako je Futura a klasickými bezpätkovými písmami. Výsledkom je hybrid, ktorý kombinuje humanistické proporcie s miernym geometrickým nádychom.

Font example

Na detailoch záleží

Precíznosť v každej maličkosti

Dokonalosť spočíva v detailoch. Na prvý pohľad jednoduchá tvorba loga ukrýva oveľa viac, ako sa zdá. Držať sa minimalizmu a pritom docieliť estetickú príťažlivosť – to je výzva pre každé grafické oddelenie.

Dizajn aplikácie na mieru

Tvorba mobilnej aplikácie sa bez neho nezaobíde.

Dizajnové prevedenie projektu Flipwork spĺňa najvyššie UX štandardy. Okrem samotného obsahu je dôležité, ako na návštevníka pôsobí celkový dizajn. Jeho úspešnosť sa odvíja od prehľadnosti a intuitívnosti.To je predpokladom k udržaniu záujmu návštevníka a zníženej miery odchodov.

Podstránky aplikácie

Podstránky portálu

Dizajn mobilnej aplikácie

Dokonalé UI a UX v každom jednom detaile.

Vytvoriť responzívnu appku do posledného detailu je kľúčové, pretože určuje, či bude UX (user experience) pre návštevníkov jednoducho použiteľné. Pri projektoch vždy dbáme, aby boli prehľadné a intuitívne na všetkých typoch smartfónov, tabletov a ďalších rozlíšeniach.

Aj vďaka tomu sa zvyšuje šanca, že sa z návštevníkov stanú zákazníci, využijú služby, zakúpia produkt či vykonajú inú požadovanú akciu bez akýchkoľvek prekážok. Toto by mala byť priorita každého, kto má vlastnú appku a chce, aby mu prinášala čo najväčší zisk.

“Spolupráca s Narative bola pre nás na naozaj vysokej úrovni. Výstup vždy spĺňal vyšší štandard ako prvotné zadanie / naše očakávania. Pri všetkých službách sme boli plne spokojní a pri budúcich zadaniach je určite Narative naša prvotná voľba.”

Pavol Olbert, CEO / Flipwork

Ďalší projekt

Supro