Kto sme
Všetky články
Vyberte sekciu
Vyberte sekciu
Programovanie

Firemná webstránka
Game days

Prípadová štúdia

Medzinárodný herný festival sa dočkal reprezentatívneho webu na mieru vrátane nového loga a kompletného brandingu.

Hráčom je dobre známy populárny herný festival Game days. Každý, koho zaujíma a chce zostať v obraze ho odteraz nájde na prepracovanej štýlovej webovej stránke, ktorú sme pripravili.

Čo sme robili

  • UX & web designUX & web design
  • logo & brandinglogo & branding
  • grafický design a materiálygrafický design a materiály
  • kódovanie front-endu (bootstrap)kódovanie front-endu (bootstrap)
  • programovanie (php + javascript)programovanie (php + javascript)

Moderná webstránka na mieru nevznikne sama

Výroba webstránky na najvyššej úrovni si vyžaduje profesionálny prístup.

1

Uchopenie projektu

Cieľom klienta bolo vytvoriť web, z ktorého bude hneď zrejmé, že ide o platformu pre hráčov. Museli sme teda navrhnúť webový dizajn, ktorý by bol jednotný a držal krok so svetovými trendami. Najskôr sme si s klientom prešli všetky požiadavky, aby sme pochopili jeho očakávania a spracovali projektovú dokumentáciu, ktorá by ich reálne naplnila.

2

Návrh riešenia

Úlohou bolo vytvorenie webstránky, ktorá zaujme cieľovú skupinu, a tá rýchlo nájde všetky potrebné informácie o festivale. To všetko v modernom webdizajne s novým logom a brandingom, a zároveň s najlepšou technologickou úrovňou funkcií, rýchlosti a SEO. V rámci úzkej spolupráce sme s klientom diskutovali, ako tieto plány zrealizovať.

3

Priebeh vývoja

Dizajnér mal voľnú ruku, popustil uzdu kreativite a vytvoril originálny štýl/moodboard. Ďalej sa navrhli varianty loga a celá korporátna identita. Po schválení sme sa pustili do wireframov (rozloženia stránok) a finálneho webdizajnu. Pravidelne sme klientovi prezentovali výstupy a diskutovali o nich. Projekt sme finálne zverili do rúk našich programátorov.

4

Úspešný výsledok

Pred samotným spustením web optimalizujeme pre prehliadače, responzívnosť a SEO, pre čo najlepšie pozície na Googli. Odovzdaním webu spolupráca s klientom nekončí a projekt vylepšujeme ďalej. Sledujeme správanie návštevníkov cez Hotjar a Google Analytics a na základe získaných dát klientom radíme ako zvýšiť ich tržby.

Tvorba brandu

Predpokladom plnohodnotnej firemnej identity je pochopenie projektu a jeho zámeru. Návrh loga prichádza potom.

Po konzultáciách s klientom sme pripravili zrozumiteľné firemné princípy, ktoré by mal projekt prezentovať. Následne sme odkomunikovali základné piliere toho, ako sa odlíšiť od konkurencie a cez nový branding značky ukázať jedinečnú esenciu firmy.

Čierna
Fialová
Biela

Webový dizajn na mieru

Profesionálna webstránka sa bez neho nezaobíde.

Prepracované UX, high-fidelity wireframy a webový dizajn na mieru spĺňajú všetko, čo by mal moderný web obsahovať. To všetko zvyšuje dôveryhodnosť a profesionalitu konferencie akou je Game days. Perfektná responzívnosť a mobile first prístup sú už len čerešničkou na torte.

Viac podstránok

Ďalší projekt

Hypoteka