Kto sme
Všetky články
Vyberte sekciu
Vyberte sekciu
Programovanie

Tvorba eshopu Roomfactory

Prípadová štúdia

Nový moderný eshop na mieru s kopou funkcií a prepracovaným UX pre úspešnú slovenskú firmu s nábytkom.

Klient potreboval profesionálny eshop. Našou úlohou teda bolo vyšperkovať do dokonalosti UX dizajn a venovať náležitú pozornosť programovaniu všetkých možností v administrácii na mieru.

Čo sme robili

  • ux & webdesignux & webdesign
  • Kódovanie front-endu (bootstrap)Kódovanie front-endu (bootstrap)
  • programovanie (php + javascript)programovanie (php + javascript)

Úspešný eshop nevznikne sám od seba

Vytvorenie eshopu, ktorý bude zarábať si vyžaduje profesionálny prístup.

1

Uchopenie projektu

Klient nás oslovil, pretože ich starý eshop mal zjavné chybičky krásy i funkčnosti. Najskôr sme si s klientom prešli všetky požiadavky, aby sme pochopili jeho očakávania a spracovali projektovú dokumentáciu, ktorá by ich reálne naplnila. Zamerali sme sa hlavne na dôležitosť UX dizajnu a jeho vplyv na nákupné správanie potenciálnych zákazníkov.

2

Návrh riešenia

Úloha bola jasná. Vytvoriť oku lahodiaci moderný eshop s intuitívnym dizajnom, ktorý nebude pôsobiť rušivo, ale vkusne, minimalisticky a nadčasovo. Musí byť už na prvý klik zrejmé, že ide s dobou, a zároveň mať najlepšiu technologickú úroveň funkcií, rýchlosti a SEO. V rámci úzkej spolupráce sme s klientom diskutovali, ako tieto plány zrealizovať.

3

Priebeh vývoja

Dizajnér mal voľnú ruku, popustil uzdu kreativite a vytvoril originálny štýl/moodboard. Pri projektoch sa často navrhuje aj korporátna identita. Po schválení sme sa pustili do wireframov (rozloženia stránok) a finálneho webdizajnu. Pravidelne sme klientovi prezentovali výstupy a diskutovali o nich. Projekt sme finálne zverili do rúk našich programátorov.

4

Úspešný výsledok

Pred samotným spustením web optimalizujeme pre prehliadače, responzívnosť a SEO, pre čo najlepšie pozície na Googli. Odovzdaním webu spolupráca s klientom nekončí a projekt vylepšujeme ďalej. Sledujeme správanie návštevníkov cez Hotjar a Google Analytics a na základe získaných dát klientom radíme ako zvýšiť ich tržby.

Webový dizajn na mieru

Profesionálny eshop sa bez neho nezaobíde.

Roomfactory je stelesnením jednoduchého, no sofistikovaného a nadčasového eshopu. Zákazníci sa v ňom dokážu intuitívne orientovať, čomu napomáha kvalitný UX dizajn webu. Aj vďaka tomu ho pravidelne navštevujú všetci, ktorí hľadajú moderný eshop s kvalitným exkluzívnym nábytkom.

Viac podstránok

Ďalší projekt

Sladučké ovocie